На власному подвір’ї мешканці села на Донеччині заснували столярну майстерню

Посилання на оригінал матеріалу

На власному подвір’ї мешканці села на Донеччині заснували столярну майстерню
На власному подвір’ї мешканці села на Донеччині заснували столярну майстерню

Володимир та Олексій Проценко, мешканці села Іверське Олександрівського район, ще у 2014 році придбали старі верстати та заснували столярний цех з виготовлення дерев’яних виробів.


Зараз це сімейна справа, яку започаткував син, а потім навчив і батька працювати з деревом, повідомляє «Бізнес-Схід».

Перші вироби чоловіки починали робить на старому обладнанні, яке Олексій купив у свого колишнього роботодавця.

“Мені набридло працювати на господаря, я хотів своє. Досвід у мене був, понад 10 років я працював бригадиром на деревообробному підприємстві, - розповідає керівник підприємства Олексій Проценко. – У нас вийшло так, що не батько вчив мене, а я його працювати з деревом. Хочу сам розпоряджатися своїм часом, хочу, щоб цінували мою роботу”.

Наразі родина виготовляє стільці, табуретки, альтанки, дитячі та спортивні майданчики. Мають як приватні, так і замовлення з бюджетних закладів. У роботі використовують деревину з Харківщини, до купівлі її перевіряють на радіацію, аби була екологічно чистою.

Ескізи майбутніх виробів з дерева малює Оксана Проценко.

“Хочу, аби людям це сподобалося. Тому робимо, як для себе. Звісно, плануємо розширитися. Нам легше, бо усе виробництво на нашому подвір’ї, ми не платимо за оренду та охорону майна”, - каже Оксана Проценко.

Щоб покращити якість своїх виробів і збільшити обсяги, у жовтні 2018 року родина Проценків взяла участь у конкурсі “Український донецький куркуль”. За проектом у 487 тисяч гривень планують придбати нові верстати для обробки дерева.

“Це імпортні верстати для виробництва – для деревообробки, фарбування, це дозволить підвищити якість, стати більш конкурентними. Також будемо брати на роботу чотирьох людей, вже є ті, хто хоче прийти до  нас, зараз чекаємо фінансування, щоб закупити обладнання”, - каже Олексій.

За словами підприємців, у кожен свій виріб вони вкладають душу, незалежно від того, що замовив клієнт – підставку для квітів чи дитячий майданчик.