На Донеччині колишній викладач заснував власний бізнес, відкривши столярний дім

Посилання на оригінал матеріалу

Власники столярного дому Олексій та Оксана Чебаненко
Власники столярного дому Олексій та Оксана Чебаненко

Мешканець Іллінівської ОТГ за півроку відкрив бізнес, зареєстрував благодійний фонд та вже збирається на виставку «Схід Експо».


До того, як зареєструвати приватне підприємство, електромеханік за освітою Олексій Чебаненко працював викладачем у Донбаській державній машинобудівній академії, повідомляє «Бізнес-Схід». 

У 2014 році придбав верстат з числовим програмним управлінням (ЧПУ), почав вчитися працювати на ньому. Спочатку це було хобі – Олексій робив з дерева різноманітні сувеніри для друзів та родичів. У березні цього року вирішив, що хобі має стати бізнесом.

“Своє підприємство ми назвали столярний дім “VALLES”, - розповіла Оксана - дружина Олексія, яка теж є підприємницею. - Ми придумали це слово, воно похідне від Велеса – стародавнього бога мистецтв, це відгукується нам з тим, що ми робимо».

З дерева Олексій Чебаненко робить речі на замовлення – сувеніри, ліжка, підставки. Чоловік може виконати будь-яке замовлення, але орієнтується на те, що рентабельно. Наприклад, зараз є замовлення на різьблені панно, ліжка, різний декор.

Нещодавно Чебаненки розширили бізнес – придбали нові верстати. Навесні 2018 року прийняли участь в конкурсі “Український донецький куркуль”. Захистили бізнес-план та отримали грант. Зараз на підприємстві працюють троє людей.

“У мене був верстат, на ньому я робив різні речі – ікони різьблені, панно, аксесуари дерев’яні, підставки. З виграшем у конкурсі ми стали розширювати асортимент, стали виготовляти також меблі”, - каже Олексій. 

Гроші з прибутку родина підприємців планує перераховувати до благодійного фонду, який вони нещодавно заснували. Назвали його також “VALLES”.

“Ці гроші будуть на розвиток нашої Іллінівської громади, різні освітні проекти для школярів, молоді. Ми хочемо розвивати неформальну освіту у нашій громаді”, - ділиться Оксана.

Цими днями Олексій повернувся з поїздки до Польщі. Там разом з іншими підприємцями-учасниками учбового візиту відвідав кілька підприємств у Варшаві, Лодзі, подивився на їх умови праці, обладнання, дотримання законодавства, ставлення до роботи.

 “Поляки стали об’єднуватися у кластери. Це такі корпоративні об’єднання кількох виробництв задля соціальних змін. Наприклад, кілька виробництв об’єдналися і на базі одного з них створили дитсадок – люди йдуть на роботу, дитину у садок. У нас таке лише зароджується, це потрібно розвивати. Зараз на Донеччині ми розробляємо стратегію, як розвиватися у цьому напрямку далі, адже раніше такого досвіду ми не мали”, - розповів Олексій про враження від поїздки. 

Підприємці активно спілкуються з людьми, шукають нових партнерів. У листопаді братимуть участь у  виставці “Схід-Експо”, яка відбудеться у Львові. 

Родина підприємців не любить жалітися, а труднощі сприймає як виклики і працює далі над тим, аби стати успішним соціально орієнтованим підприємством у своїй громаді.