Переселенка заснувала на Донеччині естетичний центр, частину прибутку з якого віддає онкохворим дітям

Посилання на оригінал матеріалу
Підприємниця-переселенка Ольга Філімановська/фото: з особистого архіву Ольги
Підприємниця-переселенка Ольга Філімановська/фото: з особистого архіву Ольги

Переселенка з Дебальцевого Ольга Філімановська у 2016 році у Добропіллі заснувала косметологічний кабінет, який за три роки став оздоровчо-естетичним центром. Крім надання медицинських послуг місцевим жителям, підприємниця займається благодійністю - частину власного прибутку перераховує на потреби онкохворих дітей.


Навесні 2014 року родина Ольга Філімановської переїхала з Дебальцевого, повідомляє «Бізнес-Схід». Вдома підприємниця вже мала власний бізнес – косметологічний кабінет, обладнання, напрацьовану базу клієнтів. Через початок війни на Донбасі все це довелося залишити.

“Ми трохи поїздили по області, шукали кращого місця, - згадує Ольга події 2014 року. – Були у Святогірську, Слов’янську, Ізюмі, врешті приїхали до Добропілля. Життя розвернуло нас, довелося багато змінювати. Після народження дитини я вирішила повернутися до підприємницької діяльності, бо у Дебальцевому у мене це добре виходило”.

Усе обладнання з косметологічного кабінету Ольга вивезла – тоді, у 2014 році, маючи відповідні документи, це можна було зробити. Аби ще наповнити свій кабінет, підприємниця подала на грант від благодійного фонду “Карітас”.

“За цим грантом я отримала 15 тисяч гривень, докупила косметики і розпочала роботу у Добропіллі”, - каже Ольга.

Про те, що будуть клієнти, вона не переживала. Підприємниця наголошує, що з перших днів роботи побачила великий потенціал у Добропіллі.

“У перші дні я просто запрошувала людей, давала консультації, я навіть не заробляла на цьому, але так до мене приходили клієнтки, я напрацьовувала базу, - говорить Ольга. – У цьому бізнесі я побачила нішу – майже нікого у місті не було з якісними косметологічними послугами, а жінки хотіли бути доглянутими, до мене пішли підлітки, жінки після пологів. У нашому центрі я бачила щастя у їхніх очах, тому хотілося його збільшувати”.

Підприємниця постійно шукала можливості для розвитку і розширення. Такою можливістю стала участь у грантовій програмі “Український донецький куркуль”. Ольга подала заявку на розширення свого бізнесу і створення центру матері і дитини.

“З першого разу я захистила свій проект, на отримані гроші купила обладнання і взяла на роботу людей. Мій бізнес-план був для надання послуг жінкам після пологів – як косметологічної, так і психологічної допомоги. Придбання вакуумного масажу ще додало нам клієнтів, у центрі з’явилися ванна для підводного масажу, обладнали кабінет для заняття з немовлятами, ми працюємо над тим, щоб далі розширювати спектр послуг”, - ділиться підприємниця”.

Також у центрі зараз працює кабінет з надання психологічної допомоги підліткам.

Крім підприємницької діяльності, у центрі розвивають благодійну допомогу. Зокрема, 20 числа кожного місяця усі зароблені за один день гроші перераховують на допомогу онкохворим дітям. Власниця центру Ольга Філімановська вважає, що допомагати іншим – один з важливих аспектів роботи малого бізнесу.

“Ми вже вийшли на той рівень, коли можемо дозволити собі ділитися з іншими і відавати тим, хто потребує допомоги”.

Підприємниця вважає, що надання послуг у приватному секторі медицини має більше переваг порівняно з державною лікарнею.

“Усе залежить від людей, у лікарів потрібно вкладати – у їх навчання, розвиток, саморозвиток, адже від цього залежить і їхня особиста репутація, і репутація закладу. Від цього рівень надання послуг зростає, на місці стояти не можна. Як приватний підприємець, я зацікавлена у розвитку своїх працівників, тому дбаю про це. Людина, яка приходить до нас,  платить гроші нам і хоче отримати відповіді на свої питання”.

Незабаром Ольга планує ще збільшити можливості центру і у перспективі придбати власне приміщення. Секретом успіху власної справи вважає наполегливість і можливість робити те, що подобається.

“Робити те, у що віриш і отримувати задоволення від цього – це мій секрет успіху. Не потрібно звертати увагу ні на кого, лише йти до своєї мети, тоді усе вдасться”, - переконана власниця приватного оздоровчо-естетичного центру.