Маріупольська підприємниця виготовляє зоомеблі, якими цікавляться у Європі

Маріупольська підприємниця виготовляє зоомеблі, якими цікавляться у Європі


Підприємниця з Маріуполя Галина Ясенєва
Підприємниця з Маріуполя Галина Ясенєва

Маріупольська підприємниця Галина Ясенєва виготовляє меблі для тварин, які у найближчий час збирається продавати закордон.


Сьогодні власниця підприємства «Маркісса» Галина Ясенєва вже оформляє українську та міжнародну реєстрацію своєю торгової марки, повідомляє «Бізнес-Схід».

Десять років тому жителька Маріуполя вдома сама виготовила перший будиночок для свого кота. Потім попросили друзі та знайомі. Так з’явилися перші замовлення.

«Ми вирішили робити меблі для котів. Кожен хоче, щоб вдома його кіт чи кішка мали свій куточок, не заважав, там було затишно. Ми самі розробили дизайн, стали виготовляти будиночки з фанери. Коли я виставила перший пост у соцмережах, його купили за 6 хвилин. Це надихнуло мене», - розповідає Галина Ясенєва.

Спочатку це було хобі, тепер воно стало виробництвом і приносить дохід.

Сьогодні жінка має замовлення з різних регіонів України, хоча «Маркіссу» зареєструвала лише у квітні 2018 року.

У своїй роботі підприємниця використовує екологічну фанеру, яка практична і легка в обробці. Зоомеблі збираються як конструктор – без кріплень і цвяхів. За словами Галини, саме така задумка дуже подобається клієнтам. Адже меблі можна збирати як цілі містечка, спочатку купити одну хатку, потім іншу докупити. Були і такі випадки, коли купували цілі кімнати для тварин.

У ПП «Маркісса» працюють троє людей. Аби розширити бізнес, підприємство потребувало верстата.

«Якось син порадив перейти з ручного виробництва на верстат. Це і обсяги збільшить, і наші трудові затрати зменшить. Ми самотужки вдома змайстрували верстат.  Потім придбали лазерний верстат, але він підходить більше для декорування», - говорить підприємниця.

Галина Ясенєва розповідає, що влітку цьогоріч почула про програму «Український донецький куркуль». Те, що підприємцям Донеччини, її знайомим, допомагали розширити справу, надихнуло жінку.

«Ми поїхали до Краматорська, нам вказали, що не так у нашому бізнес-плані, порадили звернутися до місцевого управління економіки. Нам допомогли з розрахунками, саме з економічною частиною. Ми просили на придбання верстата – він дорогий, коштує до 5 тисяч доларів, самотужки не можемо його придбати”. 

На конкурсі проектів у жовтні підтримали бізнес-план ПП “Маркісса” – за грантові гроші у 340 тисяч гривень незабаром підприємниця планує придбати верстат українського виробництва. Також хоче взяти на роботу п’ятьох працівників. Зараз підприємство працює з центром зайнятості, запрошує на стажування охочих.

«У нас кадрова проблема. Я не знаю, де знайти кваліфікованого працівника. Звернулася до центру зайнятості, планую піти до професійно-технічних закладів. Ми покажемо виробництво, головне, щоб людина мала бажання творити. У нас цікаво, можна досвід отримати», - каже Галина Ясенєва.

Зоомеблі від ПП “Маркісса” замовляють індивідуально, люди просять, аби на будиночку було ім’я їхнього кота, якісь прикраси. Також ці меблі є у крамницях, де торгують товарами для тварин. За два роки досвіду бізнес має клієнтів у Маріуполі, у Києві, Одесі, пишуть і замовляють з Європи та США.

«Стали писати люди з-за кордону. До мене зі штатів приїжджали, дивувалися, які речі ми робимо фактично вручну. Зараз вони допомагають мені з реєстрацією торгової марки у США, також триває реєстрація в Україні. Це захистить мій товар, його унікальність. Бо почали робити підробки, беруть з моїх фото і за ними виготовляють, але я ж бачу, де моя робота», - каже підприємниця.

Також  Галина Ясенєва  готова співпрацювати з іншими підприємцями, які дотичні до її справи.

А ще вона вірить, що за малим бізнесом майбутнє України. Саме ці люди рухатимуть країну до змін. Лише б держава створювала умови і можливості для розвитку підприємництва.